Земля

Непал переносить свій табір з-під танучого льодовика на Евересті

Темпи зміни клімату на горі досягли піку, тепер перебувати поруч з льодовиком небезпечно для життя.

У весняний альпіністський сезон табір Непалу відвідують до 1500 осіб — туристи з усього світу. Розташований він на льодовику Кхумбу, танення якого на сьогодні відбувається дуже швидко.

Льодовик втрачає обсяг заледенілої води і стає все тонше, що робить його небезпечним для людини. Ранні дослідження вчених показали, що сегмент, близький до базового табору, стоншується зі швидкістю до 1 метра на рік. Це відбивається на місці перебування альпіністів — наприклад, ночами в базовому таборі можуть з’являтися тріщини, тала вода дестабілізує льодовик і його поверхню.

“Коли крижані скелі тануть таким чином, уламки валунів і каменів, які знаходяться на їх вершинах, падають. Тала вода також утворює водойми. Ці камені і рух талої води на поверхні льодовиків можуть становити небезпеку», — пояснив гляціолог Скотт Уотсон.

У непальському уряді заявили, що пора вживати заходів — табір перенесуть на нижчу висоту, де гора покрита льодом цілий рік.

Зараз табір знаходиться на висоті 5364 метрів. За словами генерального директора Департаменту туризму Непалу Таранатха Адхікарі, новий буде на 200-400 метрів нижче.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button