Земля

Під сучасною Європою виявили древній континент

Вчені провели моделювання стародавнього геологічного процесу, який стався ще 100 мільйонів років тому. Повідомляється, що в результаті цього процесу під європейську частину нинішнього континенту Євразія поринув древній континент, який в науці носить назву Велика Андрія.

Сьогодні від стародавнього континенту залишилися лише вапняк та інші породи, які нерідко знаходять у гірських хребтах південноєвропейських країн. Ці відкладення, вважають фахівці, були вискоблені з поверхні Великої Андрії під час її занурення під сучасну Європу.

Повідомляється, що понад 240 мільйонів років тому, зниклий з лиця Землі континент завбільшки з сучасну Гренландію був відколоти від суперконтиненту Гондвани, який став прабатьком відомих сьогодні Південної Америки, Африки, Антарктиди, Індії, Австралії і навіть Аравійського півострова. Ба більше, приблизно 120-100 мільйонів років тому, Андрія, обертаючись проти годинникової стрілки, буквально врізалася в Європу, розколовшись в результаті цього зіткнення на частини і опинившись повністю похованою під новим континентом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button