Фото

9 перших у світі фотографій (фото)

Майже 200 років тому француз Жозеф Нісефор Ньєпс намазав на металеву пластину тонкий шар асфальту і виставив її на сонці камери-обскури. Так він отримав перше у світі «відображення видимого». Знімок вийшов не найкращої якості, але саме з нього починається історія фотографії.

Ще якихось 30-40 років тому значна частина фотографій, фільмів, телепередач були чорно-білими. Багато хто і не здогадуються, що з’явилася кольорова фотографія набагато раніше, ніж ми думаємо. 17 травня 1861 року відомий англійський фізик Джеймс Максвелл під час лекції на тему особливостей колірного зору в лондонському Королівському інституті показав першу в світі кольорову фотографію — «Стрічку з шотландки».

З тих пір фотографія, крім того що з чорно-білої перетворилася на кольорову, отримала ще багато різновидів: з’явилася зйомка з повітря і з космосу, фотомонтаж і рентген, автопортрет, підводне фото і 3D-фотографія.

(Всього 9 фото)

Джерело: ЖЖурнал/foto-history

1826 — перша і найстаріша фотографія

Жозеф Нісефор Ньєпс, французький фотограф, який зробив цей знімок, використовуючи восьмигодинну витримку. Називається він «Вид з вікна на Le Gras», останні роки демонструвався в Harry Ransom Humanities Research Center в Техаському університеті в Остіні.

1838 — перша фотографія іншої людини

Луї Дагер зробив першу фотографію іншої людини в 1838 році. Фотографія Boulevard du Temple показує жваву вулицю, яка виглядає пустельною (витримка 10 хвилин, і тому рух непомітно), за винятком однієї людини в лівій нижній частині фотографії (видно при збільшенні).

1858 — перший фотомонтаж

У 1858 році Генрі Піч Робінсон виконав перший фотомонтаж, звівши кілька негативів в одне зображення.

Перша і найвідоміша скомбінована фотографія називалася Fading Away — вона складається з п’яти негативів. Зображена смерть дівчинки від туберкульозу. Робота викликала масу суперечок.

1861 — перша кольорова фотографія

Джеймс Клерк Максвелл, шотландський математик і фізик-теоретик, отримав першу кольорову фотографію в 1861 році. Фотографічні пластини, використані в процесі, тепер зберігаються в будинку, де Максвелл народився (нині це музей), — на Індіа-стріт, 14 в Единбурзі.

1875 — перший автопортрет

Знаменитий американський фотограф Меттью Бреді був першою людиною, сфотографувавши самого себе, тобто зробив автопортрет.

1903 — перша фотографія, зроблена з повітря

Першими повітряними фотографами були птахи. У 1903 році Юліус Нойброннер поєднав камеру і таймер і прикріпив її до шиї голуба. Цей винахід взяли на замітку в німецькій армії і використовували для військової розвідки.

1926 — перша кольорова підводна фотографія

Перша підводна кольорова фотографія була зроблена в Мексиканській затоці доктором Вільямом Лонглі і штатним фотографом National Geographic Чарльзом Мартіном в 1926 році.

1946 — перший знімок з космосу

24 жовтня 1946 року 35-міліметрова камера, розміщена на ракету V-2, зробила знімок з висоти 105 км над Землею.

1972 — перша фотографія повністю освітленої Землі

Перша фотографія, на якій зображена повністю освітлена Земля, відома як The Blue Marble («Блакитна куля»). Знімок був зроблений 7 грудня 1972 року командою космічного корабля «Аполлон-17».

Натхнення: bigpicture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments