Наука

Adidas буде використовувати шкіру з грибів для своєї продукції

Стартап Bolt Threads створив особливий вид матеріалу Mylo з волокон міцелію, тобто з ниткоподібних коренів грибів, дуже схожий на шкіру. The New York Times назвали Mylo «трендом осені», адже з виробником вже готові співпрацювати багато великих брендів!

З компанією з виробництва штучної шкіри Bolt Threads готові співпрацювати не тільки бренди мас-маркету, але і люкс сегмента. Свою зацікавленість показала Стелла Маккартні, а також французький будинок мод Kering (Balenciaga, Gucci, Alexander McQueen, Bottega Veneta і ін.).

Image by Pixabay

Кілька відомих брендів одягу, включаючи Adidas і Lululemon, оголосили, що вони будуть співпрацювати з Bolt Threads і готові інвестувати значні суми грошей в компанію, щоб в кінцевому підсумку вивести виробництво матеріалу в промислових масштабів.

Перші продукти зі шкірою Mylo повинні надійти в продаж вже в наступному році. За словами генерального директора Bolt Threads Дена Відмайер, індустрія моди залишається одним з найбільш забруднюючих секторів у світі. Вирощуючи свій матеріал з міцелію, Bolt Threads сподівається частково компенсувати цей вплив на навколишнє середовище. «Правда в тому, що ця галузь залишається« екологічною бомбою » уповільненої дії і повна застарілих технологій», — додав Відмайер.

Для створення матеріал Bolt Threads вирощує коріння грибів на шарі спеціальної тирси, вони відростають приблизно за 10 днів. Отриману павутину міцелію потім дублять, фарбують і віддають в обробку. Цей процес, на думку компанії, значно швидше та екологічніше, ніж розведення великої рогатої худоби.

За словами творців Mylo, «він є гнучким і« теплим», які здаються натуральними». Компанія сподівається, що інтерес з боку великих брендів перетворить цю тканину в майбутнє індустрії.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»