Земля

Аерозолі: добро чи зло?

Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно згадати про ті фактори, які сформували клімат Землі таким, який він є.

foto_cikavosti_05.08.2014-07_resized

Клімат планети є наслідком взаємодії багатьох факторів, що відбувається протягом мільярдів років. Серед них слід назвати сонячну радіацію, парникові гази, хмари і аерозолі. Останні є найважливішим чинником у формуванні кліматичного балансу. Аерозолі являють собою крихітні частинки, що знаходяться в атмосфері в завислому стані, і є невід’ємною частиною її складу. Природні аерозолі абсолютно природні і доброзичливі для атмосфери: крихітні краплі води, пил пустель, сажа лісових пожеж, попіл вулканів, речовини, що виділяються фітопланктоном.

Читайте також: Оприлюднено звіт про стан клімату в 2013 році

Екологічні проблеми виникають там, де з’являється надлишок аерозолів, пов’язаний з діяльністю людини, і їх нові техногенні види: сульфати від вугільних електростанцій, сажа від спалювання хімічних речовин. Більшість аерозолів чинять на атмосферу охолоджувальний ефект, адже вони розсіюють і відображають сонячні промені.

Можна сказати, що аерозолі протидіють глобальному потеплінню. Існує навіть методика засіву атмосфери частками сірки, що, за розрахунками вчених, допоможе охолодити планету. Норвезький учений Бьорн Самсет повідомив, що сьогодні всі передові кліматичні моделі враховують у своїх розрахунках вплив аерозолів:

«Для нас дуже важливо знати, яку роль в дійсності відіграють аерозолі в зміні клімату».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button