Земля

Вчені вважають, що запаси нафти на Землі не вичерпаються

Останні відкриття канадських і російських вчених наштовхують фахівців на думку про те, що нафта насправді не може закінчиться, так як вона безперервно утворюється в глибинах Землі. Звичайно, швидкість такого утворення невелика в порівнянні з поточним споживанням, проте навіть вона дозволить людству користуватися зазначеним ресурсом не одне сторіччя.

nafta

Теорія безперервного утворення нафти існує досить давно, однак більшість вчених схильні вважати її помилковою, вважаючи, що нафта утворювалася в результаті розпаду останків древніх біологічних організмів і на це потрібні мільйони років, а тому її запаси вкрай швидко виснажаться. Але зараз у прихильників першої теорії з’явилися нові докази своєї правоти.

Читайте також: Бензин з повітря дешевше, ніж з нафти

Справа в тому, що в лабораторних умовах можливо синтезувати вуглеводні, але для цього необхідні вихідні компоненти, вода високої температури і великий тиск (порядку декількох десятків атмосфер). Саме існування в глибинах Землі води або водних розчинів, що знаходяться під високим тиском, дозволяє вченим говорити про те, що процес утворення нафти йде постійно і набагато більш активними темпами, ніж це вважалося раніше. Тому високоясні резервуары для нефти и нефтепродуктов, які зможете купити в СМК, пригодяться для безпечного та екомного зберігання сировини.

Новостворена нафта поступово виноситься у верхні шари земної кори і накопичується там , де є місце. Зокрема, ця теорія добре пояснює, чому старі виснажені родовища поступово знову заповнюються нафтою, а також та обставина, що даний вид корисних копалин може бути виявлений у невластивих для його утворення місцях.

Читайте також: Знайдено спосіб перетворювати водорості в сиру нафту менше ніж за годину

Проте, теорія ще достатньо слабенька і має більше питань, ніж відповідей. Але якщо процес безперервного утворення нафти буде доведений, то ціни на дану сировину можуть значно впасти, адже зараз вони підтримуються на високому рівні в тому числі і завдяки тому, що її запаси обмежені і швидкими темпами підходять до кінця.

Кнопка «Наверх»
Закрыть