Земля

Короткі лапки тиранозаврів виявилися модним трендом мезозою

Вчені виявили в Патагонії динозавра, чиї передні кінцівки були такими ж короткими, як у тиранозавра. «Недорозвиненість» цих органів давно ставить палеонтологів в глухий кут. Нове відкриття вказує на те, що незвичайні кінцівки кілька разів з’являлися в ході еволюції. Про відкриття розповідає журнал PLOS One.

8bfc831d65d1b52368d2cdf9332b934a
Gualicho shinyae — це, як і тиранозавр, представник двоногих хижих ящерів-тероподів. Даний аллозаврид важив близько 450 кілограмів (білий ведмідь). Від усіх, що жили по сусідству з ним ящерів він дуже відрізнявся. Незважаючи на великі габарити, передні кінцівки гуалічо були такими ж, як у дитини Homo sapiens. Як і у тиранозавра, їх вінчали лише два пальці. Таким чином, незвично короткі лапки формувалися у різних видів ящерів незалежним чином — причини цього поки залишаються невідомими вченим.

Нового динозавра назвали на честь духа гуалічу, якого шанують місцеві мара племена. Видове ім’я ящеру дали в честь Акіко Сінья (Akiko Shinya), провідного співробітника Філдовського музею природної історії (Чикаго).

У травні 2016 року канадський палеонтолог припустив, що передні зуби тиранозавра рекса (якими ящір розривав здобич) не стирчали з рота, а ховалися за повними губами. Таким чином, образ ящера з загрозливо виступаючими іклами виявився помилковим.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button