Земля

Африка розколюється на частини

Вченим давно було відомо про те, що у Східній Африці є область дотику двох великих тектонічних плит під назвою Велика рифтова долина. Вона займає території сучасних держав Сомалі та Ефіопія. Багато років учені спостерігали за тим, як плити віддаляються одна від одної зі швидкістю кілька міліметрів в рік, не маючи відповідного пояснення того, що відбувається. Тепер, завдяки дослідженню Інституту океанографії Скріппса і Каліфорнійського університету, наука наблизилася до розгадки цього феномена.

foto_cikavosti_17.08.2014-015_resized

«Рифтова долина розривається на частини. Ще 50 мільйонів років, та ми будемо мати на цьому місці ще один океан», — говорить співавтор дослідження геохімік Девід Хілтон.

 

Читайте також: Через гравітацію Земля і Місяць за формою стають схожими на курячі яйця 

Вперше одержано відповідь на питання, що саме змушує частини Африки рухатися в протилежних напрямках. Вся справа — в гелії. Гелій прагне з надр планети на поверхня в двох видах. Гелій-4 рветься до поверхні земної мантії, а гелій-3 — із земної кори. Через різницю концентрацій цих видів гелію у мантії та корі Велику рифтову долину розриває зсередини. Загалом, запам’ятайте Африку такою, якою вона є!

Кнопка «Наверх»
Закрыть