Земля

Храми-близнюки збудували один на одному з різницею в 1500 років

Археологи виявили два храми, один із яких похований під іншим, у стародавньому мегаполісі Гірсу в Іраку.

Археологи розкопали в Іраку храми-близнюки, збудовані один на одному. Новий храм еллінізму датується IV століттям до нашої ери і, можливо, пов’язаний з Олександром Македонським.

У храмі знайшли обпалену цеглу з арамейським та грецьким написами, в яких згадується македонський цар, який завоював більшу частину цивілізованого світу під час свого 13-річного правління з 336 року до н.е. по 323 до н.е.

Археологи з Британського музею в Лондоні виявили старий храм під час розкопок у Гірсу, шумерському місті, тепер відомому як Телло на південному сході Іраку. Це частина проекту музею The Girsu Project, який фокусується на тому, щоб дізнатися більше про легендарну історію міста.

Залишки старішого шумерського храму знайшли похованими «на тому ж місці», де виявилася і свіжіша споруда, присвячена «грецькому богу Гераклу та його шумерському “еквіваленту”, богу-герою Нінгірсу, також відомому як Нінурта», — розповів в електронному листі Себастій Рей, археолог та куратор Стародавньої Месопотамії у Британському музеї, який керував розкопками.

За словами дослідників, той факт, що храм звели на тому самому місці, де він стояв 1500 років тому, говорить про те, що вибір локації не був випадковим. Це місце, можливо, мало певне значення для мешканців Месопотамії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button