Здоров'я

Активне споживання солі вбиває кожного десятого жителя Землі

Всесвітня організація охорони здоров’я не радить дорослим людям споживати більше 2 грамів натрію (солі) в день. А нове дослідження Університету Тафтса показує: перевищення цього ліміту стоїть за кожною десятою смертю від серцево-судинних хвороб у світі щорічно.

foto_cikavosti_02.09.2014-012_resized

Натрій можна знайти в більшості продуктів – в столовій солі, молоці, буряках і навіть селері. Її також додають у великих кількостях в оброблені продукти, в тому числі, м’ясо і хліб. Надлишок натрію підвищує тиск, а це загрожує інсультами і хворобами серця. Однак мало хто до цього часу підраховував, який збиток здоров’ю населення завдає надмірне споживання натрію. Між тим, у всьому світі воно відносить до 1,65 мільйона життів від хвороб судин і серця.

Читайте також: Сіль прискорює старіння організму

Фахівці проаналізували дані 205 інших досліджень, які торкнулися приблизно 75% населення Землі. Вчених цікавило, як споживання натрію різниться залежно від статі, віку та країни. Потім в розрахунок взяли зв’язок натрію і тиску, високого тиску і серцево-судинних захворювань. Отже, за даними 2010 року, у всьому світі споживали в середньому по 3,95 грама в день (майже в два рази більше норми). При цьому жителі всіх країн перевищували ліміт. Наприклад, в тропічній Африці споживали 2,18 грама, в США – 3,6 грама, а в Центральній Азії – 5,51 грама.

Найчастіше смерті від хвороб серця, викликаних любов’ю до солі, що відбувалися в бідних країнах і країнах із середнім доходом. За словами вчених, реальна картина може бути ще страшнішою, адже рівень натрію оцінювався за сечею. А це не найбільш точний тест.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button