Здоров'я

Прищі від носіння масок: німецькі лікарі розповідають, як краще захистити шкіру

Іноді носити маски може бути дуже незручно. Особливо людям, яким доводиться використовувати маску весь день.  Водночас використання маски навіть кілька годин в день може призвести до появи висипів і прищів на обличчі.

Червоні плями, прищі, свербіж: часте носіння маски може викликати появу плям на обличчі. Це явище називається «маскне», що означає «маска від прищів».

Більше проблем зі шкірою

З моменту введення обов’язкових масок, центр шкірних хвороб в Бердіні приймає все більше пацієнтів з шкірними проблемами на обличчі.

Найчастіша проблема, яку медики центру  спостерігають — це прищі в області маски, так звані «маскне».

Це викликано тертям маски об шкіру, що в дерматології   називається «механічними вуграми. Повітря, що видихається, яке потрапляє в маску, також створює вологе середовище, яка є сприятливим середовищем для зростання бактерій. Роздратування від масок і тепла волога можуть погіршититакі  існуючі шкірні захворювання,  як нейродерміт або купероз.

Як запобігти такі проблеми зі шкірою?

Маски слід міняти часто, і кожні кілька годин слід робити перерву від 10 до 15 хвилин, особливо якщо маски носять безперервно протягом тривалого періоду часу, щоб шкіра могла «дихати».

Якщо розриви неможливі, нанесіть невелику кількість цинкової пасти або вазеліну на ті ділянки, де маски безпосередньо подразнюють шкіру. Вони утворюють плівку на шкірі і запобігають роздратуванню від вологи або тертя.

Табу на агресивні пілінги

Заспокійливий зволожуючий крем з такими інгредієнтами, як ніацинамід, зелений чай, гіалуронова кислота або цераміди, може поліпшити бар’єрну функцію шкіри і прискорити загоєння шкіри. Не слід використовувати агресивне відлущування, оскільки воно створює мікротріщини на шкірі, які сприяють подальшому запалення і появі прищів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button