Земля

Вчені з’ясували, що активність Сонця впливає на зміну клімату

В результаті нового дослідження, проведеного вченими Лундського Університету, вченим вперше вдалося реконструювати сонячну активність під час останнього льодовикового періоду. Результати показали, що клімат на регіональному рівні залежить від Сонця; з їх допомогою у вчених буде більше можливостей прогнозувати кліматичні умови в певних областях.

foto_cikavosti_03.09.2014-016_resized

Вчені вивчили активність Сонця в останній Льодовиковий Період, який стався 20 000 – 10 000 років тому, проаналізувавши елементи в крижаному покриві Гренландії і печерних формуваннях Китаю. Нове дослідження показало, що зміни активності Сонця впливають на клімат, незалежно від того, чи є кліматичні умови екстремальними, як під час Льодовикового Періоду, або ж такими, як сьогодні.

Читайте також: Зміна клімату: чи варто плекати надію?

Вплив Сонця на клімат в даний час є дуже актуальною проблемою, особливо в зв’язку з глобальним потеплінням, темпи якого за останні 15 років нижче, ніж очікувалося. Все ще залишається багато питань про те, як саме Сонце впливає на клімат, однак результати дослідження дозволяють припустити, що пряма сонячна енергія не є найважливішим чинником, що вона скоріше опосередковано впливає на атмосферну циркуляцію.

“Результатом зниження сонячної активності можуть стати більш холодні зими в Північній Європі, тому що ультрафіолетове випромінювання Сонця впливає на атмосферну циркуляцію. Цікаво, що в результаті тих же самих процесів зими в Гренландії можуть стати більш теплими, з великим кількістю снігопадів і хуртовин. Так само дослідження показує, що різні сонячні процеси необхідно включати в кліматичні моделі для того, щоб більш точно прогнозувати майбутні зміни клімату на глобальному і регіональному рівні”, – заявляє один із співавторів дослідження, доктор Реймунд Мушелер (Raimund Muscheler).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button