Земля

Акули створюють дружні зв’язки, щоб полювати

Великі білі акули є одними з найлютіших хижаків на нашій планеті. Більшість вважає їх кровожерливими вбивцями, проте у цих тварин є дуже «милі» риси характеру.

Дослідження показало, що акули зав’язують дружні стосунки і тримаються разом під час патрулювання своєї території. До такого висновку прийшли експерти з Міжнародного Університету Флориди, США, які стежили шістьма тваринами біля берегів Мексики.

Акули сезонно збираються навколо острова Гваделупе. Саме в цьому місці вчені стежили за тваринами, так вони виявили, що акули об’єднувалися, щоб перевірити колонії тюленів. До речі, деякі проводили разом більше години.

Провідний автор доктор Янніс Папастаматіу сказав:

“Більшість зв’язків були короткими. Але були акули, у яких ми помітили значно довші контакти, які можуть нести соціальне значення. 70 хвилин – це довгий час, щоб плавати з іншою білою акулою”.

Великі білі акули можуть досягати 6,7 метра в довжину і важити більше 2,5 тонн. А переміщаються вони зі швидкістю до 24 км/год. Стежити за такими сильними і швидкими хижаками складно, тому вчені прикріпили мітки до акул біля берегів Мексики, які вимірювали поведінку і час, проведений з іншими зазначеними акулами.

Автори роботи спостерігали за тваринами протягом чотирьох років. Дані показали, що здебільшого акули вважали за краще перебувати в групах з представниками своєї статі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button