Земля

На дні світового океану знаходиться близько трьох мільйонів затонулих кораблів

З допомогою Landsat 8, космічного супутника Землі, NASA сподівається вирішити одну з екологічних проблем світового океану, а саме пошук затонулих кораблів. Завдяки швидкому розвитку оптичної техніки, знімки, отримані з супутників, стають все більш чіткими і на них можливо розглянути затонулі судна навіть через товстий шар води. Також сприяє знаходженню кораблів осадовий шлейф, який утворюється навколо кораблів.

7edfa42e011f19bf44697d328667fc06
За даними NASA, на дні світового океану знаходиться близько трьох мільйонів суден, що затонули у різні історичні епохи. Багато з них представляють реальну загрозу для судноплавства, оскільки знаходяться в безпосередній близькості від берегів. Небезпеку становлять і матеріали, з яких виготовлені кораблі. Через корозії металевих частин паливо та інші шкідливі речовини вимиваються водами у відкритий океан і завдають істотної шкоди його екосистемі. Крім цього, в трюмах кораблів можуть бути поховані предмети мистецтва і побуту, що представляють історичну цінність.

Більшість аварій відбувалися поблизу берегів Північної Америки. Чимало затонуло в період Другої світової у водах Північного моря. Підводні човни, а також військові кораблі того часу активно нападали і топили в цьому регіоні вантажні судна ворогуючих країн.

З часом затоплені судна перетворилися на справжнє екологічне лихо для морів, що омивають Європу. Тоді Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила провести моніторинг та виготовити карту з місцезнаходженням затонулих кораблів. В якості альтернативи висувалася пропозиція вивчати дно океану за допомогою ультразвуку, але вчені змогли знайти більш економічне рішення завдання – шукати кораблі по знімках із супутників. Експерименти зі знімками, отриманими зі супутника Landsat показали, що ці знімки цілком придатні для поставлених цілей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button