Авто

Акумулятори та зарядні пристрої для електротранспорту, як підібрати та як експлуатувати?

Акумулятор – важлива та вибаглива деталь електротранспорту. В основному, у дитячих електромобілях використовуються акумулятори із технологією AGM. Ще цей тип акумуляторів називають “побутовими”, оскільки вважаються безпечними та можуть використовуватись у домашніх умовах.

Багато хто помилково вважає, що акумулятори з технологією AGM, що не обслуговуються, є гелевими. Але насправді це не так, тому що простір між свинцевими пластинами заповнений скловолоконним матеріалом, який просочується електролітом. Також цей тип акумулятора все ж таки можна мінімально обслуговувати. Верхня кришка на акумуляторі має два невеликі отвори, через які виходить надлишковий газ при випаровуванні води. Через цей отвір можна підчепити приклеєну до корпусу кришку та акуратно зірвати її. Під кришкою знаходяться шість гумових ковпачків, знявши які можна долити дистильовану воду в банки акумулятора. При приклеюванні кришки на місце не заблокувати газовідведення. Так само даний тип акумулятора має стандартний формфактор.

Можна бути впевненим, що при заміні акумулятором тієї ж ємності останній буде такого ж розміру. У дитячому електротранспорті використовують акумулятори з напругою 6 або 12 вольт, це найважливіший критерій вибору. Їх може бути кілька в одному електромобілі, наприклад встановлені два 6 вольтових акумулятора підключені між собою паралельно видає на виході 12 вольт.

Рекомендується використовувати один акумулятор замість двох паралельно підключених, оскільки при паралельному підключенні акумулятори не рівномірно розряджаються і виходять з ладу швидше. Що стосується заряджання акумуляторів, то тут є кілька варіантів. Є трансформаторні зарядні пристрої та імпульсні. Трансформаторні зарядні важкі за вагою мають вищий струм заряду, що не сприятливо впливає на акумулятор, а також не може автоматично відключатися після повного заряду акумулятора. Імпульсні зарядні пристрої мають напругу 13.8-14.6 вольт, що сприятливіше для акумулятора.

Також струм надходить короткими імпульсами, що дозволяє електроліту в акумуляторі нагріватися і з часом висихати. Також під час вибору нового зарядного пристрою слід звернути увагу на силу струму. Відповідно до норм, сила струму не повинна перевищувати 10% від ємності акумулятора. Наприклад, акумулятор ємністю 12 ампер заряджають пристроєм 1200 міліампер. Зберігати акумулятор необхідно за кімнатної температури, особливо взимку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button