Авто

Електромобілі виявилися «бруднішими», ніж машини з двигунами внутрішнього згоряння

Основний «вуглецевий слід» електромобілі залишають на стадії виробництва, тоді як автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння менш екологічні в експлуатації.

Image by andreas160578 from Pixabay

Шведський виробник електромобілів Polestar повідомив, що транспортні засоби з електричною силовою установкою залишають більший «вуглецевий слід», ніж традиційні автомобілі з ДВЗ. В процесі експлуатації транспорту ситуація змінюється лише при дотриманні ряду умов.

Для того, щоб оцінити вплив електромобіля і автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння на природу, в Polestar порівняли життєвий цикл Polestar 2 з електромотором і Volvo XC40 з мотором, що використовують викопні види палива.

Процес виробництва Polestar 2 і акумуляторів для нього призводить до утворення 26 тонн  CO2e (еквівалента вуглекислого газу – всіх парникових газів, зведених до єдиного еквівалента), тоді як Volvo XC40 формує всього 14 тонн  CO2e. В процесі експлуатації машина з ДВЗ додає до «вуглецевого сліду» ще 41 тонну, а електромобіль – від 0,4 тонни до 23 тонн в залежності від того, які джерела енергії використовувати.

Щоб електромобіль був більш екологічним автомобілем у порівнянні з бензиновими або дизельними двигунами, Polestar 2 повинен проїхати від 50 до 100 тисяч кілометрів. Знову ж таки в залежності від того, які джерела енергії використовувати для зарядки батарей.

З огляду на отримані в результаті власного дослідження показники, генеральний директор Polestar Томас Інгенлат закликав автовиробників до створення загальної методики розрахунку викидів CO2, щоб надавати максимально точну інформацію і не вводити в оману людей заявами про те, що електромобілі екологічніше машин з ДВЗ.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button