Технології

LUVOIR може стати наступним найбільшим космічним телескопом НАСА

Представники НАСА зараз намагаються визначитися з майбутньою місією на 2040-х рр. Однією з пропозицій стало формування наступного космічного телескопа, де як варіант розглядають проєкт LUVOIR – Великий Ультрафіолетовий Інфрачервоний Оптичний Пошук.

Якщо цей телескоп дійсно з’явиться на світ, то вчені отримають безліч корисної інформації про далекі планети, начебто Земля. Такі світи нагадують наш по масі, параметрам і орбітальному шляху, але подальші дані приховані від приладів. По суті, LUVOIR зуміє надати детальну вибірку по екзопланетам земного типу і вкаже на екземпляри з водою, атмосферою і навіть зростальними організмами.

Майбутній космічний телескоп LUVOIR буде створювати не фотографії світів, а спектри – обсяг світла різної довжини від об’єкта. Ці спектри дозволяють зрозуміти, якими елементами багата далека планета і що відбувається на її поверхні.

LUVOIR может стать следующим крупнейшим космическим телескопом НАСА

Модель космічного телескопа НАСА LUVOIR продемонстрували на 233-му засіданні Американського астрономічного товариства. Фото: Space.com

Вчені вже повідомили, що якщо LUVOIR вивчить хоча б 28 світів з атмосферою, але без ознак життя, то ми скоротимо кількість потенційно населених світів земного розміру до 10%. Якщо ж вибірка вкаже на наявність життя, то це ще сильніше підхльосне вчених до пошуку інопланетних організмів і змінить розуміння еволюції життя.

Щоб місію LUVOIR зробили реальною, мало займатися лише дослідженням екзопланет. Команді телескопа потрібно ретельно продумати дизайн апарату, щоб відкрити доступ для дослідження більш широкого діапазону областей астрофізики. Тобто, потрібно створити такий набір інструментів, щоб він був гнучким і багатофункціональним для дослідників. Наприклад, він повинен бути здатний вивчати темну матерію, а також відстежувати активність на крижаних супутниках у Сонячній системі.

Якщо в НАСА виберуть для запуску місію LUVOIR, то космічному телескопу все одно ще належить пройти довгий шлях до втілення в життя. Наприклад, запуск телескопа WFIRST неодноразово скасовували через бюджетні обмеження. Те ж саме відбулося і з очікуваним стартом космічного телескопа «Джеймс Вебб».

Але розробники цієї концепції підготували 10 рекомендацій, які мають допомогти уникнути затримок з розробки та запуску. Залишилося лише дочекатися рішення НАСА.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»