Здоров'я

Онкологи назвали ранні симптоми раку легенів

Якщо останнім часом ви страждаєте від грудного кашлю, перевірте, чи немає в ньому мокротиння. Онкологи з Британського фонду легких назвали ранні симптоми раку легенів, закликавши бути особливо уважними до змін в організмі курців.


Рак легенів нерідко не виявляється на ранній стадії очевидними симптомами, поки пухлина не стане досить великою. Одним з його ранніх сигналів є виявлення крові в слизу, мокротинні.

«При появі під час кашлю слизу або мокротиння з кров’ю, будь це в серветці або раковині, необхідно негайно звернутися до лікаря. Ще одним симптомом захворювання легень є відчуття задухи»,
— попередили онкологи в публікації видання Express.

Також медики назвали інші ранні симптоми раку легенів:

  • біль у грудях,
  • почуття втоми,
  • втрата апетиту,
  • не спеціальне схуднення,
  • зміна голосу.

Всі ці симптоми, зазначені Британським фондом легенів, не обов’язково пов’язані з онкозахворюванням, — можлива і менш серйозна проблема. У будь-якому випадку вони означають необхідність перевірки у лікаря. Якщо вона допоможе виявити рак, ранній діагноз поліпшить шанси на виживання.

«До 90% випадків раку легенів відбувається у людей, які курять. Ризик захворіти зростає зі збільшенням кількості викурених сигарет і кількості курців років. Пасивне куріння також є чинником розвитку хвороби», — нагадали експерти.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»