Земля

«Амеба, що пожирає мозок» поширюється на північ США

Смертельна інфекція, що викликається амебою, яка поїдає мозок, історично поширювалася тільки на півдні США. Однак згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Центрів з контролю і профілактиці захворювань (CDC), амеба почала повільно просуватися на північ країни. Вченні звинувачують зміну клімату.

Smith Collection / Gado / Getty Images

Naegleria fowleri – «Амеба, що поїдає мозок» – це одноклітинний організм, який природним чином зустрічається в теплих прісних водоймах, включаючи річки й озера. Інфікуючи людину (що трапляється вкрай рідко), амеба просувається з носа до мозку.

Добравшись до мозку, організм може призвести до ураження мозку і нервової системи, що зветься первинним амебним менінгоенцефалітом. Цей стан призводить до смерті.

Згідно Live Science, амеба воліє теплі води, температура якої становить 40 градусів. Підвищення глобальної температури, викликане зміною клімату, дозволило Naegleria fowleri просунутися на північ США. Про це повідомляється у звіті CDC, опублікованому в журналі Emerging Infectious Diseases.

Вчені проаналізували дані в період з 1978 по 2018 рік і прийшли до висновку, що нові випадки зараження поширюються на північ зі швидкістю близько 13 кілометрів на рік.

Однак новини не такі жахливі. Фактична кількість заражень в країні не збільшилася – воно становить від нуля до шести заражень щорічно.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button