Земля

Незаконний вилов риби відстежили з супутника

Міжнародна команда дослідників відстежила незаконний вилов риби на територіях, де не діють закони в цій галузі. Саме це призвело до скорочення чисельності багатьох видів риби у відкритому океані.

 

Група дослідників, використовуючи супутникові дані та інші аналітичні інструменти, виявила компанії, які ведуть незаконний рибний промисел у відкритому морі за межами національних юрисдикцій. Дослідження, яке з’явилося в журналі One Earth, є першим, в якому компанії викрили в рибній ловлі в нерегульованих районах.

Ці результати показали як саме здійснюється комерційне рибальство і яка його частина є легальною. Раніше дослідники могли визначити, які країни і компанії повідомляли про лов риби у відкритому морі. На їх частку припадає 60% світового океану і, отже, значна частина вод, що знаходяться за межами дії національних юрисдикцій.

“У нас є безліч побоювань з приводу компаній, які працюють у відкритому морі, тому що вони знаходяться поза зоною досяжності національних законів і постанов. Об’єднавши їх суда з конкретними компаніями, це дослідження – перший крок до підвищення прозорості в цій галузі”, – говорить Дженніфер Жаке, доцент кафедри екологічних досліджень Нью-Йоркського університету

Вчені також з’ясували, що промисел в цих водах призвів до скорочення чисельності багатьох видів риби у відкритому океані, включаючи кілька видів тунця, меч-рибу і марлін. Хоча країни повідомляють про улови риби, багато компаній ведуть промисел і продають рибу у Світовому океані, де промисел практично не регулюється.

Корейські компанії Sajo Group і Dongwon, які володіють американською дочірньою компанією Starkist, поряд з кількома китайськими корпораціями, що базуються на Гавайських островах, увійшли в десятку найактивніших ловців риби у відкритому морі. Близько 100 компаній, розташованих в США, Великобританії, Китаї, Тайвані, Росії, Іспанії, Нідерландах, Південній Кореї та інших країнах нелегально виловлювали рибу найактивніше.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button