Земля

Невідомий вірус виявлений в кишечнику кожної другої людини

Група вчених виявила невідомий раніше вірус, який живе в кишечнику кожної другої людини в світі. Американські фахівці з біоінформатики впевнені, що цей вірус впливає на поведінку особливо поширених бактерій.

foto_cikavosti_05.08.2014-08

Дослідження проводилося групою фахівців з різних країн під керівництвом Роберта Едвардса з Державного університету Сан-Дієго. Біологи назвали новий вірус CrAssphage. Фахівці вважають, що вірус впливає на поведінку деяких з найбільш поширених бактерій нашого шлунково-кишкового тракту, тим самим викликає хронічні захворювання.

Читайте також: В Африці розгортається найстрашніша епідемія вірусу Ебола

Вірус був виявлений шляхом порівняння фрагментів ДНК, присутніх у половині всіх зразків, інформація про які зберігається в трьох найбільших міжнародних базах даних. При цьому дослідники з’ясували, що раніше ця послідовність описана не була.

«Немає нічого незвичайного в тому, щоб в пошуках нового вірусу знайшли один. Дуже незвично те, що він присутній у такої кількості людей», – наводить коментар Едвардса BBC News.

В даний час новий вірус намагаються виростити в лабораторії з тим, щоб наступним кроком було дослідження того, як саме він впливає бактерії, які живуть в кишечнику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button