Технології

Американці розробили конусні сонячні панелі, які виробляють на 20% більше електроенергії

У США розробили конусоподібну сонячну панель здатну генерувати на 20% більше енергії, ніж фотоелементи на статичних плоских панелях.

Інноваційну установку Spin Cell створила американська компанія V3Solar.

Обертовий “сонячний конус” має підставку діаметром 1 метр, а на його поверхні розташовані кілька сотень фотоелементів. Вся конструкція поміщена у нерухомий герметичний концентратор, що складається з трубчастих лінз, які концентрують сонячне випромінювання на обертовому конусі, тим самим підвищуючи продуктивність елементів.

Конусоподібна сонячна панель, яка обертається, генерує на 20% більше енергії, ніж плоскі панелі.

Американці розробили конусні сонячні панелі, які виробляють 20% більше електроенергії

 

Фотоелектричний конус Spin Cell обертається без будь-яких механізмів у магнітному полі, а для живлення такої системи «левітації» використовується енергія, вироблена самим пристроєм. Швидкість обертання та інші параметри конусної батареї від яких залежить її продуктивність, автоматично регулюються електронним модулем.

«Спеціальні лінзи і здатні до обертання панелі конічної форми можуть концентрувати у 30 разів більше сонячних променів, зосереджуючи їх на єдиній плоскій фотоелектричній панелі без втрати тепла”, – заявляють у V3Solar.

Вартість експлуатації Spin Cell і згенерованої з його допомогою енергії нижче традиційних сонячних батарей, проте виробничі витрати (електроніка, магніти і складна конструкція) на такий пристрій знаходяться на більш високому рівні. Ці недоліки планується усунути з початком масового виробництва конусоподібних сонячних панелей, до того ж низька собівартість виробленої ними енергії окупить всі витрати.

За підрахунками V3Solar, конічні сонячні батареї Spin Cells здатні генерувати електроенергію за ціною 0,08 долара за один кіловат*год. Цей показник у кілька разів менше, ніж середня вартість енергії, виробленої традиційними сонячними панелями.

Переваги фотоелектричних конусів Spin Cells: відсутність необхідності використання сонячного трекера, простий монтаж і самоохолодження системи, мінімальний опір вітру, віддалене управління і захист від пошкоджень, а також низька вартість виробленої енергії та висока питома потужність (займане конусами Spin Cells місце на поверхні значно менше, ніж у звичайних плоских сонячних панелей, а у перерахунку на потужність генерації – у 20 разів більше на одиницю простору щодо вироблення енергії).

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button