Технології

Американці відмовилися фінансувати проект рельстрона, незважаючи на 16 років розробки

Військово-морські сили США, схоже, вирішили остаточно поставити крапку в історії потенційно революційної системи озброєнь. У проєкті бюджету ВМС на 2022 й фінансовий рік обнулені дві статті, пов’язані з рельсотроном.

Рельсотрон / © thedrive

Рельсотрон бачили як одну з найбільш революційних військових ідей, а також інструмент, здатний різко підвищити потенціал американського флоту. Проте, схоже, історія проєкту добігає кінця: як стало відомо, йому «обрізали» фінансування.

«У проєкті бюджету ВМС на 2022 й фінансовий рік, опублікованому 28 травня 2021 року в рамках більшого військового запиту США, обнулені дві окремі статті, пов’язані з дослідженнями та розробками рельсотрона», – повідомляє у своєму матеріалі видання The Drive.

Військово-морські сили відзначають, що завершать всю заплановану роботу до кінця нинішнього фінансового року, перш ніж помістити те, що залишилося від цих зусиль, в сховище. «Досягнуті технології і дані по рельсотрони будуть задокументовані та збережені», – зазначає відомство.

Рельсотрон є електромагнітний прискорювач мас, який розганяє струмопровідний снаряд вздовж двох металевих напрямних за допомогою сили Лоренца. Створювати рейкову гармату ВМС Сполучених Штатів почали в 2005 році. За минулий час проєкт подолав як мінімум кілька ключових етапів розробки. Так, наприклад, в 2017-м рельсотрон зробив два постріли поспіль.

 Рельсотрон зробив два постріли поспіль / © youtube

Про проблеми проєкту (як концептуальних, так і суто технічних) відомо давно. Серед переваг рейкового знаряддя – низька на тлі звичайних ракет ціна пострілу, а також висока швидкість снаряда. При цьому рельсотрони для роботи потрібне потужне джерело енергії, а ресурс стовбура існуючих прототипів занадто малий.

Свого часу американці хотіли встановити рельсотрон на малопомітний есмінець Zumwalt, проте пізніше від ідеї відмовилися. Зараз кораблі цього типу розглядають перш за все як носії перспективних гіперзвукових ракет, які, втім, США тільки належить запустити в серію.

Труднощі, пов’язані зі створенням бойового рельсотрона, не лякають КНР, яка активно працює в цьому напрямку. Кілька років тому Піднебесна вперше в історії провела випробування корабельного рельстрона.

«Хайяншань» / © cdn

Комплекс встановили на десантний корабель «Хайяншань», що належить до проєкту Type 072-III. Достовірних відомостей про успіхи або невдачі випробувань представлено не було.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button