Технології

Кордон Білорусі та України: новітні технології на службі прикордонників

Модернізуючи паспортний контроль на кордоні України та Білорусі, на станції Тереховка була створена захищена та стійка система бездротового зв’язку, яка постала результатом плідної співпраці компанії «Белабстелеком» зі Smart Network Group і Ruckus.

Сучасний досвід прикордонного контролю дозволяє отримувати дані про осіб, що проїжджають кордон в поїзді, одразу з державної бази даних. Завдяки цьому прикордонники легко виявляють фальшиві документи та порушників, злочинців та терористів. Проте інколи процес перевірки може затягуватись, а затриманими можуть бути законослухняні громадяни. Щоби такого не траплялось, службі прикордонного контролю потрібен швидший та надійніший зв’язок з центральними джерелами даних.

Задача

Протягом останніх декількох років прикордонники у Білорусі забезпечені найновішим обладнанням. Кожен має захищений планшет та спеціальний сканер, щоб повністю сканувати всі сторінки паспортів осіб, які проїжджають кордон. Для задоволення таких цілей  акредитована білоруська компанія створила захищене програмне забезпечення, яке відкриває онлайн-доступ до державного реєстру. Це мало би скоротити час перевірки паспортів до секунд.

XGVLS94sZHk

2015 рік став останнім, коли служба прикордонного контролю використовувала для встановлення захищеного каналу зв’язку вбудовані 3G-модулі. Робота таких каналів призвела до серйозних затримок  через повільну швидкість і нестійке з’єднання, а також до збільшення витрат, адже обслуговування кожної сім-карти на планшетах потребувало додаткових коштів. З огляду на це, відомство запланувало налагодження бездротової стаціонарної мережі, завдяки якій співробітники підключалися б до корпоративної мережі через Wi-Fi та користувалися б єдиним каналом для передачі даних та телефонії.

Вирішення

Тереховка є невеликою за розмірами прикордонною станцією. Тут відбувається зупинка поїздів та оформлюється перетин кордону. Весь процес проходить на двох перонах та трьох прилеглих коліях. Саме тут та в усіх вагонах поїздів потрібне покриття та доступ з високою швидкістю.

Виконання задачі було покладене на спеціалізованого системного інтегратора  — компанію «Белабстелеком», найдосвідченішу у виконанні складних проектів у сфері телекомунікацій серед підприємств того ж напряму у Білорусі. Розпочавши дослідження, фахівці одразу ж виявили багато потенційних перешкод на шляху радіохвиль. Серед них: віконні покриття для енергозбереження, що містять срібло, металізовані стіни та утеплювачі вагонів тощо. Отже стабільне покриття вимагало високої щільності розміщення точок доступу великою потужністю.

YOas3tTWWaw

Найкращим вибором в таких умовах були точки RuckusZoneFlex. Їх надала компанія Smart Network Group – партнер «Белабстелеком». Співробітники Smart Network провели всі необхідні консультації, розробили план-схему та проект монтажу пристроїв. Окремо були враховані всі перешкоди та потужності точок. Експертна оцінка зробила можливим встановлення точок на великому віддалені від керуючого пристрою – більше ніж 400 метрів в несприятливих умовах електромагнітного характеру. Разом з тим було забезпечене надійне живлення.

«Саме завдяки спільній роботі Smart Network Group, Ruckus і Белабстелеком проект здійснився вдало, виконавши всі побажання замовника. Допомога партнерів у дослідженнях та підготовці ліквідувала непередбачувані ситуації. Тому стабільна та потужна мережа була створена у короткий строк і в межах наданого бюджету», –підкреслив Олег Граменицький, головний інженер компанії «Белабстелеком».

Результат

По завершенні робіт на станції близько 18тис. квадратних метрів було покрито безперервною бездротовою мережею, яку забезпечила всього лише 21 точка доступу «Outdoor». Система незалежна від інших об’єктів та стабільно працює навіть при відсутньому зовнішньому живленні протягом 5 годин, завдяки індивідуальному електричному живлення та окремій кабельній системі, оснащеній оптичними лініями.

Втілений в життя проект цілковито вдовольнив державного замовника. Саме на його основі планують 5 нових установок. Чільне місце серед цих проектів посідає облаштування великої залізничної станції «Брест», де проводиться реєстрація усіх, хто переїжджає білорусько-польський кордон потягом. Тут, до речі, кількість співробітників прикордонного контролю в рази більша.

Рішення від Белабстелеком, Ruckus і Smart Network Group значно скорочує – у півтора рази – кількість обов’язкових для встановлення точок доступу, зберігаючи при цьому найбільш швидкісне та якісне покриття в усіх необхідних зонах.

yq-3nEoDnyU

Компанія Smart Network Group – перспективний дистриб’ютор. Фахове спрямування:  ІТ-рішення та інноваційній технології для корпоративного та операторського класів. Головні вектори у діяльності – Уніфіковані Комунікації, Wi-Fi-рішення і Системи Інформаційної Безпеки. Компанія ставить собі за мету впровадження рішучих проектів та вертикальних рішень завдяки сертифікованим партнерам, провідним системним інтеграторам та постачальникам ІТ на просторах СНД та Грузії.

Компанія Ruckus Wireless – створює продукцію Smart Wi-Fi для підприємств та постачальників послуг. Такі продукти засновані на запатентованій технології Wi-Fi, яка збільшує дальність, надійність, робочі характеристики. А завдяки визнаним адаптивним антенним решіткам миттєво налагоджується кращий можливий зв’язок.

Белабстелеком – відомий та досвідчений системний інтегратор серед приватних компаній Білорусі, які діють у телекомунікаційній сфері. До Белабстелеком за послугами звертались:, Державний Митний Комітет Республіки Білорусь, Білоруський Державний Університет, Білоруський Державний Університет Інформатики та Радіоелектроніки. Плідною була співпраця з Головним Управлінням Внутрішніх Справ, Національним Банком Республіки Білорусь та багатьма іншими. За роки праці компанія виконала замовлення для близько 1 тис. організацій Білорусі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button