Земля

У Китаї виявлено новий вид птерозавра, який схожий на персонажа “Зоряних воєн”

Ми звикли уявляти доісторичних рептилій жахливими гострозубими особинами, коли насправді не всі з них були такими. Наприклад, недавно палеонтологи виявили скам’янілий скелет нового виду птерозаврів, який був пухнастим малюком з великими очима. Вчені вже порівняли тварина з Поргі – вигаданою істотою з «Зоряних воєн»!

А тепер уявіть, що було б, якщо все істоти з кіносаги колись дійсно існували!

Птерозаври – це дуже різноманітний загін доісторичних літаючих рептилій, вони вважаються найбільш ранніми хребетними, які мали здатність літати. Одне з найрідкісніших сімейств птерозаврів – анурогнатіди, вони жили в Азії й Європі в юрський і крейдяний періоди і були набагато меншими від своїх більш відомих побратимів. Замість луски їх голови й тулуба були покриті пікнофіброю, особливою структурою, яка була схожа на волосяні нитки. Також вважається, що, на відміну від сучасних рептилій, анурогнатіди були теплокровними.

Дотепер з 12 зразків, знайдених у Центральній Європі та Азії, було ідентифіковано лише шість видів. Але недавно вчені повідомили про новий вид – Sinomacrops bondei, знайденому в Китаї.

Вчені датували пухнастого літуна пізнім юрським періодом (близько 160 мільйонів років тому). Це перший анурогнатід, знайдений з повним черепом. Саме ця особливість останків дала дослідникам можливість відтворити зовнішній вигляд рептилії.

Згідно зі звітом, Sinomacrops bondei був досить маленьким, з повним розмахом крил всього 91 сантиметр. У нього був маленький череп з величезними очницями, зуби були схожі на кілочки, а щелепи були круглими і широкими. Ймовірно, ці тварини мешкали в лісовому середовищі і харчувалися комахами, яких вони захоплювали в повітрі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button