Технології

Американці винайшли фарбу, яка відбиває майже 100% сонячного світла

Зміни клімату і перепади температури давно стали предметом вивчення науковців у всьому світі. Як і те, як допомогти людям вижити в кризову спеку. Так, в американському Університеті Пердью створили найбільшу фарбу для охолодження будинків. Як пише habr.com,  фарба відбиває  до 98.1% сонячного світла.

Для порівняння, всі “супербілі” фарби, які представлені на ринку зараз, відбивають не більше 80-90 відсотків світла. У кращому випадку вони захищають поверхню від перегрівання, але не мають ніяких охолоджуючих властивостей – що б не стверджувалося в рекламі.

Тим часом з новою фарбою від Університету Пердью поверхня залишається на 4,5 градусів Цельсія холодніше навколишнього середовища навіть в спекотний полудень. Ефект досягається завдяки сульфату барію – недорогого білого пігменту, який не поглинає ультрафіолет і відводить інфрачервоне теплове випромінювання.

Концентрація пігменту у фарбі становить 60%. Поки це граничний рівень: якщо його перевищити, фарба втратить міцність і буде легко відшаровуватися. Щоб охопити практично весь спектр світла, використовуються частки сульфату барію різного розміру.

За словами вчених, покриваючи цією фарбою дах  в будинках, можна знизити витрати на кондиціонування повітря на 80%. А якщо пофарбувати нею хоча б 1% поверхні Землі (наприклад, в незаселених скелястих регіонах), можна навіть уповільнити глобальне потепління.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button