Технології

Японські вчені змусили робота “відчути біль” (відео)

Робота-дитини оснастили так званою больовий нервовою системою — і він зміг не тільки відрізнити акуратні дотики від грубих, але і продемонструвати відповідну реакцію.

Японские ученые заставили робота «почувствовать» боль

Інженери з Осакського університету (Японія) розробили нові тактильні датчики та вбудували їх в робота Affetto, який нагадує дитину. Про це розповіла один з авторів технології Мінору Асада на щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки, яка проходила в Сіетлі з 13 по 16 лютого.

Вперше про Affetto японські дослідники повідомили ще в 2011 році, з того часу вони не перестають його вдосконалювати. Раніше вчені активно займалися його мімікою — і не тільки простими рухами очей, брів і губ. Так, Affetto навчився і більш складним «емоціям»: посміхатися, морщити ніс, хмуритися і закочувати очі, та й в принципі став більш схожим на людину (хоча від цього його зовнішність не стала менш лячною).


Відео від 2018 року


Механізм руху шиєю

Affetto має реалістичний скелет обличчя та тіла, покритий штучною шкірою: чутливий м’який матеріал, на відміну від жорсткої металевої поверхні, забезпечує більш повну взаємодію робота з оточуючим світом. За допомогою вживлених датчиків тепер Affetto зміг відчути дотики, відрізнив ніжні, акуратні від грубих і сильних, а також продемонстрував відповідні емоції.

Японские ученые заставили робота «почувствовать» боль

Так Affetto виглядав на самому початку / © Осакський університет, Японія

Мета експерименту — домогтися, щоб робот-гуманоїд навчився співчувати людині та розпізнавати її почуття, у тому числі негативні. Подібні навички можуть, наприклад, стати в пригоді роботам, які призначені для допомоги літнім.

Однак, на думку Антоні Дамасіо, невролога з Університету Південної Каліфорнії, є різниця між машиною, яка передбачуваним чином реагує на болючий удар, і роботом, який зможе розрізняти почуття людини: дослідник підкреслює, що це стане можливим, тільки якщо запрограмувати робота відчувати щось, що нагадує психічний стан і мати свого роду внутрішній досвід, тобто свідомість. А до такого сучасним технологіям поки далеко, зазначив фахівець.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button