Технології

Для передачі енергії ВДЕ з Сахари до Великобританії проведуть підводний кабель

Найдовший у світі кабель буде пере транспортувати чисту енергію з Марокко в кілька точок в Уельсі і графстві Девоншир.

Компанія Xlinks збирається створити підводний кабель довжиною 3800 км для передачі «зеленої» сонячної електроенергії до Великобританії з Марокко. Його створенням займається шотландський завод в Хантерстоні, вартість проекту – 18 мільярдів фунтів стерлінгів.

Для цього компанія також побудує енергетичний ВДЕ-комплекс потужністю 10,5 ГВт до 2023 року. Поруч розташують сховище енергії потужністю 5 ГВт/25 ГВт·год.

Саме її передаватимуть через високовольтний кабель постійного струму (HVDC), який пройде через територіальні води Франції, Португалії та Іспанії прямо до Великобританії.

Фабрика в Хантерстоні, Північний Ейршир, вироблятиме чотири кабелі довжиною 3800 км, які з’єднуватимуть сонячну та вітрову енергію.

Таким чином в туманному Сполученому Королівстві збираються використовувати не тільки легко одержувану вітрову енергію, але і сонячну — марокканську.

Річ у тім, що виробництво сонячної енергії у Великобританії взимку знаходиться на низькому рівні, хоча попит на енергію найвищий, а вироблення вітрової енергії може сильно варіюватися від тижня до тижня. Поява нового підводного кабелю стабілізує подачу електроенергії і допоможе знизити викиди парникових газів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments