Технології

Медики розробили патч з крижаними мікроголками для безболісних ін’єкцій

Масив мікроскопічних голок з льоду дозволяє внести в організм велику кількість препарату – і розчиняється без сліду.

Патч з крижаними мікроголками / © City University of Hong Kong

Багато медичних препаратів доводиться ін’єктувати, хоча пацієнти не люблять мати справу з голками, а для малюків це ціле випробування. Іноді їх можна замінити мікроголчастими патчами: невеликий, схожий на шматочок пластиру аплікатор поміщається на шкіру, доставляючи ліки швидко і абсолютно безболісно. За допомогою патчів пробують вводити навіть вакцину проти коронавірусу.

Такі мікроголки зазвичай отримують з міцних, але біорозчинних полімерів, які швидко і безпечно «розсмоктуються» в організмі. Однак недавно розробники з Міського університету Гонконгу продемонстрували новий варіант з використанням звичайного водного льоду: такі голки проникають неглибоко під шкіру і одразу ж тануть, випускаючи укладене всередину «корисне навантаження». Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Biomedical Engineering.

Схема експериментів по імунотерапії лабораторних мишей за допомогою масиву крижаних мікроголок / © City University of Hong Kong

Ченьцзе Сюй (Chenjie Xu) і його колеги шукали новий метод, що дозволяє доставляти імунні або стовбурові клітини в потрібну частину організму пацієнта. Така клітинна терапія – вельми перспективний напрям, здатна впоратися з багатьма важкими й погано виліковними хворобами. Однак поки вона залишається складною і дорогою, а внесення клітин вимагає важкої струменевої ін’єкції «ударної дози» або зовсім невеликого хірургічного втручання.

Тому вчені з Гонконгу запропонували використовувати для цієї мети патч з крижаними мікроголками. Клітини поміщаються в їх порожнини й після танення голок виявляються в тілі пацієнта. Автори відзначають, що виготовити їх навіть простіше, ніж мікроголки з полімерів, а завдяки власному холоду лід спрощує зберігання клітин при підготовці до ін’єкції.

Все це вдалося продемонструвати в експериментах на хворих раком лабораторних мишах, яким вчені успішно ввели крижані мікроголки з дендритними клітинами, запустивши виражену імунну відповідь.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button