Технології

Американо-українська Firefly Aerospace домовилася з SpaceX про запуск посадкового модуля на Місяць

Компанія українського підприємця Максима Полякова підписала контракт з SpaceX, який передбачає запуск місячного посадкового модуля за програмою «Артеміда».

Blue Ghost / © Firefly Aerospace

В четвер компанія Firefly Aerospace оголосила, що вибрала SpaceX для запуску своєї першої місії на Місяць. Ракета-носій Falcon 9 запустить безпілотний апарат Blue Ghost в 2023-м.

Посадковий модуль буде нести десять корисних навантажень для програми NASA Commercial Lunar Payload Services (CLPS), яка стала частиною амбітної «Артеміди».

Falcon 9 / © wikipedia

Зараз Firefly Aerospace розробляє власну ракету-носій Alpha, перший запуск очікується в найближчому майбутньому. Однак цей носій недостатньо потужний для реалізації місії.

Firefly Alpha / © Firefly

Firefly Aerospace – приватна компанія зі штаб-квартирою в Остіні (штат Техас). Її заснували в 2014 році. Труднощі привели до того, що в квітні 2017 року компанія була змушена заявити про банкрутство. Патенти, ліцензійні угоди і частина інших активів Firefly викупив український бізнесмен Максим Поляков. У травні 2018 року компанія відкрила в Дніпрі науково-дослідний центр.

Про видачу контракту Firefly Aerospace по доставці вантажів на Місяць стало відомо взимку цього року. Сума угоди склала 93,3 мільйона доларів. Передбачається, що такі місії дозволять краще підготуватися до нової висадки людини на Місяць.

Саме на реалізацію цього спрямована «Артеміда». Ключовими компонентами програми стали перспективна ракета-носій надважкого класу SLS і пілотований космічний корабель нового покоління Orion.

Orion / © Lockheed Martin

Перший (безпілотний) політ за програмою – місія Artemis 1 – намічений на осінь цього року. Пілотований запуск до природного супутника хочуть провести в рамках Artemis 2: передбачається обліт Місяця на кораблі Orion. Першу посадку астронавтів на Місяці здійснять під час місії Artemis 3. Цей етап намічений на середину десятиліття, проте немає ніяких гарантій, що його не зрушать на більш пізній термін.

Контракт з доставки астронавтів на Місяць отримала SpaceX. Таким чином, компанія Ілона Маска обійшла конкурентів в особі Blue Origin і Dynetics, що запропонували власні посадкові модулі для програми «Артеміда». Скарги з їх боку стали причиною припинення угоди, однак, на думку експертів, SpaceX має всі шанси відстояти його.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button