Технології

Сонячний димар економить енергію

Сонячні димоходи є недооціненою і недостатньо розвиненою технологією пасивного сонячного опалення та охолодження.

Спільний проєкт університету RMIT і австралійського міста Кінгстон, штат Вікторія, спрямований на те, щоб змінити такий стан речей і розширити їх можливості. Зрештою, за оцінками Міністерства енергетики США, 19% світових енергетичних ресурсів витрачається на нагрівання, вентиляції та охолодження.

Сонячні димарі

Сонячні димоходи здатні знизити споживання енергії до 50%, а проєкт, розроблений в RMIT, максимізує ефективність як у вентиляції свіжого повітря, так і у висалюванім диму у разі пожежі.

“Наші дослідження показують, що сонячні димові труби забезпечують потужні переваги як для безпеки людей, так і для навколишнього середовища”, – говорить доктор Лонг Ші (Dr Long Shi), член Австралійської дослідницької ради DECRA в RMIT.

Ші сподівається, що результати цього дослідження, які мають подвійну функцію, надихнуть на збільшення інвестицій і розвиток сонячних димарів по всьому світу.

Міська рада Кінгстона є прикладом одного з таких ранніх інвесторів, Рада шукала інноваційні способи зниження енергоспоживання при проєктуванні будівель і зробила ставку на сонячну димову трубу для свого нового запасного павільйону Ментон. Мер Кінгстона Джорджина Окслі назвала його “воістину чудовим дизайном”.

Як це працює – сонце нагріває чорну пофарбовану стіну всередині димоходу, яка, і собі, нагріває повітря всередині димоходу. Вентиляційні отвори в верхній і нижній частині димоходу управляють потоком повітря для нагрівання або охолодження цього повітря. Коли гаряче повітря підіймається у верхню частину димаря, воно виходить назовні, а в нижній частині всмоктується холодне повітря, цикл роботи димової труби забезпечує природне охолодження будинку.

У свою чергу, коли температура на вулиці холодна, димову трубу можна закрити, і уловлене тепло знову буде спрямовано вниз в будівлю. При такому елегантному дизайні це не що інше, як просто елегантність. І тому варто рішення дешево переобладнати або вбудувати в нову будівлю.

Моделювання RMIT показує, що сонячна димова труба збільшує час безпечної евакуації з будівлі приблизно з двох хвилин до понад 14 хвилин. 14 хвилин – це довгий час за будь-якими мірками, середнє відео з YouTube трохи менше 12 хвилин, так що якщо у вашому будинку спалахнула пожежа з сонячної димовою трубою, не хвилюйтеся, подивіться наступне відео, а потім гасіть його)))

Хоча, слід зазначити, що 6-кратне збільшення часу безпечної евакуації є статистикою, характерною для запасного павільйону Ментону, але є історія досліджень, проведених групою з Інженерної школи RMIT, яка свідчить про можливості вентиляції і димовідводу сонячних димових труб.

Багато в чому подібно до того, як сонячна димова труба викидає гаряче повітря, вона також висмоктує дим під час пожежі, забезпечуючи кращу видимість, нижчу температуру і зниження чадного газу.

Моделювання RMIT University рівня чадного газу демонструє приблизно через 16 хвилин після виникнення пожежі драматичну різницю в чадному газі з сонячної димовою трубою (вгорі) і без (внизу).

“Це буде відрізнятися від будівлі до будівлі, – сказав Ші, – але ми знаємо, що будь-який додатковий час дорогоцінний і покращує пожежну безпеку, що в кінцевому підсумку може допомогти врятувати життя людей”.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button