Всесвіт

Американські вчені запропонували новий підхід до пошуку позаземного розумного життя

Вчені з Массачусетського технологічного інституту запропонували використовувати інфрачервоний лазер для пошуку позаземної цивілізації.

Якщо десь по сусідству з нами в космосі існує розвинена цивілізація, ми можемо привернути увагу її представників за допомогою потужного лазерного маяка.

Лазер потужністю в один або два мегавати, спрямований в космос за допомогою тридцяти або 45-метрового телескопа з Землі, може створити сигнал, який позаземні астрономи зможуть зареєструвати з відстані до 20 тисяч світлових років. Про це дослідники з Массачусетського технологічного інституту (МТІ) повідомляють в статті, опублікованій в журналі Astrophysical Journal.

«Це був би складний, але здійсненний проєкт, – стверджує провідний автор дослідження Джеймс Кларк. – Типи лазерів і телескопів, які сьогодні будують, можуть виробляти сигнал таким чином, щоб астроном тут же помітив щось незвичайне в спектрі нашої зірки ».

Наприклад, три різних телескопи потрібного розміру повинні заробити в середині 2020-х: Гігантський Магеллановий телескоп, європейський Екстремально великий телескоп і Тридцятиметровий телескоп (TMT). Перші два апарати будують в чилійських Андах, а TMT буде дивитися в небо з вершини гори Мауна-Кеа на Гаваях.

У свою чергу, ВПС США розробили мегаватний лазер для тепер уже неробочого проєкту Airborne Laser, який повинен був збивати ракети в польоті.

Лазер, про який говорять вчені з МТІ, буде випромінювати в інфрачервоному спектрі – це довгохвильове світло, невидиме людському оку. Підсумковий інфрачервоний сигнал буде досить потужним і помітним, щоб не «потонути» в тепловій сигнатурі Сонця.

«Я не впевнений, що вони в першу чергу подумають про розумних істот поблизу Сонця, але це точно приверне увагу», – стверджує Кларк.

Однак у зв’язку з будівництвом лазерного маяка можуть бути підняті питання про безпеку. Адже хоча промінь і невидимий, він може пошкодити очі будь-кого, хто подивиться прямо на нього, стверджують дослідники. Також лазер здатний перешкодити передачі зображень з космічних апаратів, які опинилися на його шляху. Можливо, найкраще встановити таку систему поза Землею.

«Якщо побудувати цю систему на зворотному боці Місяця, де ніхто не живе і толком ніхто не літає, це буде більш безпечним для неї місцем», – впевнений Кларк.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button