Земля

Американських астрономів підозрюють у замовчуванні прийдешньої катастрофи

У США вже майже 11 днів залишається закритим один з об’єктів Національної сонячної обсерваторії — Обсерваторія сонячних плям (Sunspot Solar Observatory) на піку Сакраменто в штаті Нью-Мехіко. Шостого вересня її персонал і розташоване поруч поштове відділення були евакуйовані через певну “ситуацію з безпекою”. За повідомленням порталу Space.com на території обсерваторії працюють агенти ФБР і вони, очевидно, не діляться інформацією про причини з місцевими правоохоронцями.

За заявою управляє об’єктом Асоціації університетів за дослідженнями в області астрономії (AURA), евакуація персоналу обсерваторії — запобіжний захід, який буде діяти до подальшого повідомлення через певну “ситуацію у сфері безпеки”.

Відсутність виразної інформації стало причиною появи різних версій про причини події: від закриття обсерваторії федералами для приховування інформації про смертельний суперспалах на Сонці до розслідування можливого шпигунства.

Співробітники закритої обсерваторії, однак, спростували одну з найбільш диких теорій. “Телескоп не побачив прибульців”, — заявив директор установи Джеймс Макетир, за сумісництвом — асоційований професор астрономії, сонячної фізики і космічної погоди в Університеті штату Нью-Мексико. “Всі дані будуть опубліковані в незмінному вигляді, — пообіцяв він. — Ніщо не ховається і не засекречується”.

ФБР ситуацію із закритою обсерваторією не коментує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button