Земля

У США знайшли “павука-монстра”

Cryptomaster behemoth – звучить як ім’я лиходія фільму про супергероя. Насправді таку назву дали недавно виявленому нового виду павуків, які живуть у лісах штату Орегон в США.

12402207a7703e2a69cc41025edf6443

Каліфорнійські акарологи виявили цього павука під час експедиції, в якій вивчали його близького родича – Cryptomaster leviathan. Вчені припускають, що споріднені види павуків розвивалися по-різному, розділені гірськими хребтами. Результати дослідження опубліковані в журналі ZooKeys. Cryptomasters мешкають в горах південно-західної Орегони і відносяться до численного Laniatores загону сінокосців.

Хоча їх чотирьохміліметрові тулуба виглядають маленькими, насправді обидва Cryptomaster набагато більші, ніж багато інших подібних павуків, за рахунок великих лап. Зустрічаються більш великі і дрібні особини кожного типу, але, незважаючи на різні розміри, вони володіють одними і тими ж генами.

Обидва види павуків отримали біблійні назви, Cryptomaster leviathan і Cryptomaster behemoth, тому що їх дуже складно виявити. Зазвичай вони ретельно приховуються за корчами і листям в лісі. Незважаючи на те, що Cryptomaster leviathan був виявлений в 1969 році, вид залишається маловивченим.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button