Земля

Вчені винайшли швидкісний спосіб вирощування рослин

Вчені винайшли новий спосіб вирощування рослин, який можна використовувати, щоб прогодувати зростаюче населення світу. За допомогою методу, який називають «швидкісним розведенням», урожай можна вирощувати в кілька разів швидше, ніж зазвичай. «Швидкісне розведення» дозволить дослідникам вирощувати рослини і покращувати їх генетику швидше, прискорюючи зростання видів, стійких до хвороб і шкідників.

Вчені з Центру Джона Іннеса (Великобританія), Квінслендського університету (Австралія) і Сіднейського університету (Австралія) опублікували результати свого дослідження в журналі Nature Plants в понеділок, 1 січня. Процес, який дозволяє рослинам рости швидше, працює при переміщенні їх під світло, оптимізоване для фотосинтезу. Рослини поглинають синє і червоне світло, відбиваючи зелене і жовте світло.

Технологія «швидкісного розведення» використовує світлодіоди протягом 22 годин в день. Спеціальні лампи випромінюють більше червоного і синього світла, що дозволяє рослинам рости швидше.

Покращене освітлення допомогло дослідникам виростити шість поколінь пшениці, твердої пшениці, ячменю і баранячого нуту за один рік. Канола, форма ріпакової олії, дала чотири врожаї за рік.

Поточні методи розведення з використанням натрієвих ламп неефективні, оскільки джерела світла виробляють багато тепла, що підвищує вартість кінцевого результату.

Скептики припускали, що результатом швидкого вирощування стануть маленькі рослини з меншою кількістю зерен, але в цьому дослідженні рослини «виглядали фантастично».

Крім використання в полі, швидкісне розведення стане при нагоді для розуміння генетики культур. Технологія дозволяє вченим вивчати характеристики рослин, такі як взаємодія з патогенами, форму, структуру і час цвітіння. Швидкісне розведення можна поєднувати з багатьма іншими технологіями, наприклад, з генетичною зміною, щоб отримати кінцевий результат швидше.

Оскільки світове населення продовжує рости, такі технології допоможуть поліпшити продовольчу безпеку. Прогноз ООН від червня 2017 року передбачає, що світове населення зросте до 9,8 млрд людей до 2050 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button