Технології

Новий холодоагент для кондиціонерів на 50% підвищує запас ходу електромобілів

Під час морозу чи спеки значна кількість енергії акумулятора електромобіля витрачається на підтримання комфортних умов в салоні. Тому оптимізація роботи кліматичної установки може істотно вплинути на величину пробігу без підзарядки.

Багатообіцяюче рішення в цій області запропонувала японська копання Daikin Industries, світовий лідер в сфері виробництва систем кондиціонування. Вона заявляє, що розробила холодоагент, застосування якого дозволить до 1,5 раза збільшити дальність ходу електричного транспорту. Передбачається, що продажі продукту почнуться в 2025 році.

За повідомленням Nikkei Asia, новий холодильний агент Daikin має температуру кипіння близько -40 ° C, що на 10-15 ° C нижче, ніж у речовин, що використовуються в автокондиціонерах зараз. Завдяки цьому для досягнення необхідної ефективності системи потрібно менше стискати холодоагент, що дозволяє знизити витрати енергії на роботу компресора.

Як стверджує Daikin Industries, в міських умовах електромобіль зі стандартним запасом ходу 200 км зможе подолати без підзарядки додаткові 100 км, якщо його кондиціонер буде заправлений речовиною нового типу. Компанія також каже, що визначить вартість інноваційного теплоносія «з урахуванням ринкових цін».

В цей час найбільш часто в кліматичних системах електромобілів використовується спільна розробка американських Honeywell і Chemours. У кількості, необхідній для заправки однієї машини, цей холодоагент коштує приблизно 270 доларів. Навіть якщо Daikin Industries стане продавати свій продукт вдвічі дорожче, це виявиться вигідною пропозицією для автовиробників, оскільки збільшення пробігу іншими способами, наприклад, шляхом підвищення ємності акумулятора, набагато затратне.

Японська компанія вже завершила роботу над створенням нового холодоагенту. Найближчим часом його ефективність і безпеку перевірить міжнародна професійна асоціація SAE International, яка виросла з американського Товариства автомобільних інженерів.

Поки Daikin Industries не пропонує продуктів для транспортних засобів, незважаючи на те, що є найбільшим виробником побутових і промислових кондиціонерів, а також холодильних агентів для них. Очевидно, ситуація зміниться через 4 роки, коли нова розробка компанії вийде на ринок. На той час, за оцінками IHS Markit, річний обсяг випуску електромобілів в світі досягне 11,84 млн, 5,3 раза перевищивши показник минулого року.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button