Земля

Розшифровані малюнки в пустелі Наска

Японські вчені з Університету Хоккайдо, Інституту орнітології в Ямасіні і Університету Ямагата в 2020 році ідентифікували 16 геогліфів в пустелі Наска віком близько 2000 років.

Геогліфи в пустелі Наска – це досить дивні фігури розміром більше сотні метрів, намальовані на поверхні плато. Таємничі креслення можна побачити цілком тільки з висоти, тому вони були відкриті лише в XX столітті, коли над плато стали літати літаки. Вік фігур невідомий – можна тільки припустити, що створені вони були до появи на плато інків в XII столітті. Незрозуміло і призначення геогліфів – одні вчені вважають їх астрономічним календарем, інші – ритуальними зображеннями.

Японські дослідники проаналізували малюнки в пустелі Наска і ідентифікували на них птахів за допомогою добре помітних ознак, включаючи форми і розміри голів, дзьобів, шиї, крил і хвостів. Більш того, вони зарахували фігури до птахів, що мешкають нині в різних частинах Перу. Геогліф, який раніше був розпізнаний як зображення колібрі, насправді є дроздом-відлюдником, а інші фігури зображують, наприклад, пеліканів.

Решта малюнків, на яких, як вважалося раніше, зображені кондори і фламінго, не володіють істотними характеристиками для підтвердження первісної ідентифікації. Крім того, вони слабо відповідають сучасним перуанським птахам. Цікаво, що ідентифіковані птахи живуть в інших частинах країни, де немає геогліфів: дроздів-відлюдників можна зустріти в лісах на східних схилах Анд і на півночі близько Еквадору, а пелікани живуть уздовж узбережжя.

На думку вчених, древніх перуанців приваблювали екзотичні птахи, яких не було в тих місцях, де жили творці фігур. Японські дослідники припускають, що птахи, які так і залишилися не ідентифікованими на малюнках, могли мешкати в Перу в минулому. На сьогодні вченим відомо про 30 малюнків тварин і різних предметів на плато Наска в Перу, а також декількох сотнях інших фігур і ліній.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button