Екологія

Американці переходять на поновлювані джерела енергії

У перші два місяці 2014 серед нових проектів американської енергетики переважали поновлювані джерела енергії. Найбільше електрики і теплової енергії з відкритих в цей період енергостанцій було вироблено сонячними панелями, біомасою, геотермальними джерелами, водою і вітром. 91,9 % всієї енергії припадали на екологічні джерела. Також американці працювали з природним газом, на який припадає близько 1 мегавати з 568 мегават, вироблених в США за цей період, повідомляє Grist.

wind_and_solar_energy3

Нафтопродукти і вугілля на початку року американці практично проігнорували. Основними джерелами енергії серед нових проектів були названі сонячна і вітряна енергія, на частку яких припало 80,9 %. Однак основна маса виробництва енергії в США все ще залежить від надр Землі: із загальної кількості виробленої енергії лише 16,14 % припадає на відновлювальні джерела.

Для прикладу, Крим в 2013 році давав 30% “зелених” кіловат від загального обсягу виробництва енергії на півострові. До 2020 року в Україні в цілому планувалося збільшити долю алтернативної енергетики до 15-20 %.  Для збільшення цієї частки і зниження викидів парникових газів необхідно поступово виключати з енергетичного циклу вугільні, нафтові і газові підприємства, а також заводи, що працюють на цих видах палива. Там, де поки неможливо повністю відмовитися від нафти і газу, потрібно збільшувати енергоефективність роботи.

Читайте також: «Зелена» енергетика: Турбіна-дельтаплан над Аляскою

Американські активісти-екологи вимагають у влади змусити підприємства платити в бюджет за ту шкоду, яку вони приносять природі. Це змусить багатьох споживачів перейти на відновлювану енергію і скоротити кількість небезпечних викидів. Тим більше, що достатня потужність нових видів енергії вже доведена на практиці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments