Екологія

Дослідження: екологія Землі різко змінилася за останні 70 років

Група вчених із США порівняла вплив людини на планету за останні кілька тисяч років. Виявилося, що найбільш різкі зміни відбуваються з 1950 року.

Image by Bela Geletneky from Pixabay

Нове дослідження, координовані Університетом Колорадо в США, показало, що з 1950 року населення Землі прискорило швидкість і масштаби енергоспоживання, економічної продуктивності та чисельності населення. Ці та деякі інші фактори підштовхнули Землю до нової геологічної епохи – виявлені в ході досліджень відмінності в фізичних, хімічних і біологічних змінах в шарах гірських порід Землі почалися приблизно в 1950 році.

У статті, опублікованій в журналі Nature Communications Earth and Environment, документально підтверджуються природні рушійні сили екологічних змін за останні 11700 років і драматичні зміни, що відбулися з 1950 року. Планетарні зміни останніх 70 років вплинули на океани, річки, озера, берегові лінії, рослинність, грунт, хімію і клімат.

Наприклад, за останні 70 років споживання енергії перевищило всі попередні 11 700 років – в основному, завдяки спалювання викопного палива. Це величезне зростання споживання енергії дозволило різко збільшити чисельність населення, масштаби промислової діяльності, забруднення, деградацію навколишнього середовища і зміну клімату.

18 авторів зібрали існуючі дослідження, щоб виділити 16 основних планетарних змін, викликаних збільшенням споживання енергії та інших видів людської діяльності, які мають велике значення з 1950 року.

З 1950 року люди також подвоїли кількість азоту на планеті через промислове виробництво для потреб сільського господарства, створили діру в озоновому шарі завдяки викидам хлорфторвуглецю (ХФВ), виділили величезну кількість парникових газів з викопного палива, щоб викликати зміну клімату на планетарному рівні, створили на Землі десятки тисяч синтетичних сполук, схожих на мінерали.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button