Земля

Знайдений білок, який змінює форму рослин

Біологи з Пенсільванського університету ідентифікували білок, який може змінювати форму рослин.

рослини
Image by damesophie from Pixabay

У новому дослідженні біологи з Пенсільванського університету виявили листовий білок, який закріплюється в певних частинах пучка хроматину, послаблює структуру і змінює інші білки. Так він транскрибирує гени спочатку в РНК, потім вони транслюються в білки.

Програми, які не потрібні в даній клітині або тканині, ефективно відключаються різними модифікаціями хроматину. За словами Доріс Вагнер зі Школи мистецтв і наук, тепер вони виявили, що листовий білок, який грає важливу роль в перепрограмовані рослинних клітин, також є одним з тих першорядних транскрипційних факторів.

Автори відзначають, що рослини повинні постійно перемикатися між експресією цілих наборів різних генів: на багатих ґрунтах вони можуть добре розростися в ширину, а в посуху, навпаки, експресувати більше генів, пов’язаних з розвитком квітів, щоб висадити насіння, перш ніж загинути.

Однак вченим були цікаві білки, які можуть змінювати зовнішній вигляд рослини. Для цього Вагнер і його колеги вперше використовували ізольований білок і нитки генетичного матеріалу, щоб показати, що різні фактори транскрипції пов’язані з нуклеосомами – субодиницями хроматину. Зокрема вчені поєднали геном AP1, який відповідає за цвітіння.

Щоб підтвердити цей зв’язок, дослідники взяли коріння рослин і застосували з’єднання, яке змушує їх мимовільно цвісти. Під час цвітіння вони виявили, що листя не тільки сильно зв’язуються з AP1, але і гістони займали одну і ту ж частину ДНК.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button