Земля

Сріблясті хмари видно з космосу як яскраві спалахи

Сріблясті хмари – це найвищі хмари в атмосфері Землі. Вони утворюються в мезосфері на висоті від 75 до 85 км. Вдень з поверхні Землі їх, як правило, не видно. У північній півкулі сріблясті хмари з’являються з травня по вересень. Свою назву вони отримали завдяки оптичному ефекту – в сутінки вони видні на вечірньому небосхилі як дуже яскраві, тому що сонце, яке вже зникло за обрієм, може підсвічувати тільки досить високі об’єкти. Оптична щільність хмар хмарність незначна, і через них часто проглядають зірки. Складаються сріблясті хмари з дрібних крижаних кристалів.

Саме сріблясті хмари, на думку дослідників з NASA, є причиною спалахів, зафіксованих дослідними космічними апаратами NASA, призначеними для вивчення планет Сонячної системи.

Спалахи в атмосфері Землі були зафіксовані з відстані близько двох мільйонів кілометрів оптичними приладами спрямованими на нашу планету. Природа спалахів довгий час залишалася неясною, і тільки в 2016 році, провівши ретельний аналіз більш ніж 800 випадків фіксування незвичайного явища, фахівці прийшли до висновку, що причиною спалахів є відбиття сонячних променів від кристалів льоду у верхніх шарах земної атмосфери.

Результати дослідження NASA опубліковані в науковому інтернет-виданні EOS.ORG.

Результати дослідження можуть бути застосовані для ідентифікації крижаних кристалів в атмосферах інших планет.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button