Наука

Медики виявили запоруку здорового старіння

Існує безліч способів забезпечити собі більш комфортне і здорове старіння, але на цей раз медики з Національного інституту охорони здоров’я знайшли найпростіший з них: потрібно просто пити більше води. Дослідження опубліковано в журналі eBioMedicine.

Image by Anja from Pixabay

Добре відомо, що у різних людей старість протікає по-різному. Поки хтось довгий час зберігає моложавий вигляд, хтось стрімко старіє. Поки одні доживають свій вік без серйозних проблем зі здоров’ям, інші страждають від вікових захворювань.

Оскільки в багатьох країнах середній вік населення зростає, завдання дослідників — знайти і розробити способи забезпечення людям комфортного старіння. Це дозволить їм на довгі роки зберегти здоров’я і трудову активність.

Раніше вчені вже з’ясували, що довічне обмеження мишей у воді скорочує їм життя приблизно на пів року, що можна порівняти з 15 роками людського життя. Тепер дослідники з Національних інститутів охорони здоров’я (США) перевірили гіпотезу, згідно з якою оптимальна кількість води в раціоні людей середнього віку може уповільнити процес старіння.

Для цього вони скористалися даними, зібраними в рамках іншого дослідження, що пов’язало нестачу води з ризиком серцевої недостатності. Вибірка включала 15 752 людини у віці від 45 до 66 років, за якими вели медичне спостереження протягом 25 років. Щоб визначити, скільки води випиває людина, вчені аналізували вміст натрію в сироватці їх крові. Для оцінки відносної швидкості старіння розраховували біологічний вік і оцінювали ризики хронічних захворювань і передчасної смерті.

Виявилося, у людей, які вживали недостатньо води в середньому віці, на 40 відсотків підвищувався ризик розвитку хронічних захворювань в літньому віці. Згідно з висновками вчених, люди з показником сироваткового натрію більше 142 мілімолів на літр знаходяться в «групі ризику» по ряду захворювань, таких як серцева недостатність, інсульт, діабет і деменція. Хоча потрібні додаткові дослідження, в яких люди з «неправильним» натрієм почнуть пити більше води, простий аналіз крові вже може підказати пацієнтам, з чим вони можуть зіткнутися в старості.

За оцінками дослідників, близько половини людей по всьому світу випивають за добу істотно менше норми. Далеко не завжди причиною тому — відсутність доступу до прісної води. Буде потрібна додаткова профілактична робота, щоб поліпшити здоров’я населення без істотних фінансових витрат.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button