Технології

Корейські інженери запропонували новий спосіб охолодження напівпровідників

Дослідники показали, що поверхневі хвилі на поверхні металу можна використовувати для розсіювання тепла від напівпровідникових пристроїв.

Фото автора Pok Rie: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/1432680/

Інженери з Корейського інституту передових технологій (KAIST) підвищили теплопровідність напівпровідникового пристрою за допомогою поверхневого плазмон-поляритону, що утворюється на поверхні титанової плівки. Дослідження відкриває новий спосіб для боротьби з перегрівом в високопродуктивній мікроелектроніці.

Поверхневий плазмон-поляритон — це хвиля, яка утворюється на поверхні металу в результаті сильної взаємодії між електромагнітним полем на межі розділу між діелектриком і металом і вільними електронами на поверхні останнього. Ці хвилі нагадують частинки, які коливаються, пояснюють автори дослідження.

Вони використовували тонку плівку з титану, нанесену на скляну підкладку, для генерації поверхневих хвиль, здатних переносити тепло. У серії експериментів інженери показали, що, використовуючи плівку товщиною 100 нм і радіусом близько 3 см, можна підвищити теплопровідність на 25%.

Оскільки цей новий режим теплопередачі виникає, коли на підкладку наноситься тонка металева плівка, він дуже зручний в процесі виробництва пристроїв, відзначають дослідники. Вони вважають, що нова технологія допоможе вирішити проблему неефективного розсіювання тепла, що виділяється в гарячих точках пристроїв, і підвищити надійність і довговічність напівпровідникової мікроелектроніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button