Головна / Екологія / Аналіз ДНК води допоможе визначити стан здоров’я коралів

Аналіз ДНК води допоможе визначити стан здоров’я коралів

Вчені з Гавайського університету розробили метод аналізу ДНК навколишнього середовища, який дозволить одержати дані про стан здоров’я коралів по пробі води з місць, де вони живуть. Про це пише New Atlas.

Корали за останні десятиліття знищуються через забруднення, рибальство і, найважливіше, глобального потепління — воно швидко збільшує кількість вуглекислого газу в океані і окислює його. Корали не встигають пристосовуватися до цих змін, з-за чого гинуть.

Визначити стан їх здоров’я непросто — зараз учені для цього користуються послугами аквалангістів і безпілотних підводних апаратів.

Відкриття дослідників дозволить істотно спростити цей процес — про хвороби коралів можна буде дізнатися, просто взявши пробу води і проаналізувавши ДНК коралів. За допомогою одно крокового процесу «метабаркодування» вченим вдалося ідентифікувати всі послідовності ДНК коралів, присутні в одному зразку води.

Раніше повідомлялося, що масове знебарвлення коралів Великого бар’єрного рифу, яке відбулося між 2016 і 2017 роками, призвело до скорочення чисельності нових на 89%, а також до зміни видового складу молодих коралів.

Натхнення: hightech.fm