Екологія

За 10 років на луках Німеччини вимерли дві третини всіх комах

Група біологів з Мюнхенського технічного університету простежила зміни біомаси комах в Німеччині і виявила її радикальне зниження за останні десять років. Дослідження опубліковане в журналі Nature.

Вчені під керівництвом Себастіана Зайбольда проаналізували дані дослідницького проєкту Exploratorien Biodiversity з вивчення біологічного різноманіття в Німеччині. Вони вивчили дані останніх десяти років на прикладі 150 лучних і 140 лісових дослідних майданчиків на трьох територіях Німеччини.

В рамках дослідження Зайбольд вивчив більше мільйона комах 2,7 тис. видів.

Виявилося, що за останні десять років на території Німеччини радикально знизилася кількість комах. При цьому найбільше масове вимирання комах торкнулося лучні види — зниження склало близько 34% видів і 67% загальної біомаси.

В лісових спільнотах вимерло 36% видів на 41% усієї біомаси. При цьому найбільше страждають саме місця, пов’язані з сільським господарством.

Вимирання комах, ймовірно, пов’язано зі зміною клімату і екології на території всієї Землі.

Раніше ООН представила перше за останні 15 років дослідження про знищення різних видів життя на Землі і вперше використала термін «Шосте масове вимирання». Згідно з даними експертів, до 2050 року на Землі вимре майже 1 млн видів тварин, в тому числі величезну кількість комах.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть