Екологія

Жертви екологічно чистої енергії: скільки птахів гине від вітрогенераторів

Вітрогенератори, які виробляють «чисту» енергію, завдають природі істотну шкоду. Як з’ясували вчені, тільки в США вони щорічно вбивають понад півмільйона птахів.

Image by Sebastian Ganso from Pixabay

Здається, що лопаті вітрогенераторів рухаються повільно, але це не так. Їх кінчики можуть досягати швидкості обертання в 288 км / год, і птахи, які пролітають поряд з ними, неминуче гинуть. Головним чином жертвами «екологічно чистої енергії» стають орли, яструби й сови. Не уникають цієї долі і кажани – їх тільки в одному штаті Пенсільванія від вітряків гине близько 10 000 особин на рік.

Підвищений ризик для хижаків пов’язаний ще і тим, що під час польоту вони направляють свій погляд вниз у пошуках здобичі, і тому рідко дивляться вперед у напрямку польоту. А крім того, еволюція не заклала в них здатність уникати таких «хижаків», якими в цьому випадку є лопаті турбін.

До ще більших трагічних наслідків для пернатих призводить та обставина, що вітряні електростанції нерідко будуються уздовж пташиних міграційних маршрутів. Як повідомляється в торішньому дослідженні, станцією з найбільшою кількістю смертей в США є Пассо Алтамонт, розташованої в Каліфорнії. Щорічно там гине понад 10 000 птахів, в основному хижих і охоронюваних законом про перелітних птахів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button