Всесвіт

Аналіз гравітаційних хвиль знайде відсутні компоненти Всесвіту

Вчені вже багато років задаються питанням: що змушує Всесвіт не тільки розширюватися, але і робити все швидше з часом. Крім того, пошук точної швидкості розширення Всесвіту – постійна тема для дискусії в космології. Тепер дослідники пропонують в пошуках відповідей звернути увагу на гравітаційні хвилі.

У пошуках відсутніх компонентів Всесвіту вчені вже запропонували всілякі теорії, що саме може бути відсутньою частиною «космічної головоломки». «Багато з теорій покладаються на зміну роботи гравітації в великих масштабах, – пояснює співавтор нового дослідження Хосе Марія Есквіага , науковий співробітник в Каліфорнійському університеті Чикаго. – Гравітаційні хвилі – це ідеальний посередник, щоб побачити всі можливі модифікації гравітації, якщо вони існують».

Гравітаційні хвилі – це брижі в самій тканині простору-часу. З 2015 року людство могло вловлювати ці брижі за допомогою обсерваторій LIGO (лазерно-інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія). Кожен раз, коли два дуже важких об’єктів стикаються далеко у Всесвіті, вони створюють брижі, які рухається по космосу, несучи сигнатуру того, що її створило. Будь то зіткнення двох чорних дір або пари нейтронних зірок.

У статті Есквіага і співавтор Мігель Сумалакаррегі стверджують, що якщо такі хвилі вдаряють по надмасивній чорній дірі або скупчення галактик на своєму шляху до Землі, сигнатура брижу зміниться. Саме різниця в гравітації об’єктів, передбачена теорією Ейнштейна, дозволяє визначати сигнатури космічних тіл по хвилях.

Наприклад, одна з теорій відсутньої частини Всесвіту – існування додаткової частки. Така частка, серед іншого, створить свого роду фон або «середовище» навколо великих об’єктів. Якщо біжуча гравітаційна хвиля вдаряється об надмасивну чорну діру, вона генерує хвилі, які змішуються з гравітаційною хвилею. Залежно від того, з чим зіткнеться хвиля, сигнатура гравітаційної хвилі може нести «відлуння» або відображатися в зашифрованому вигляді.

Аналіз гравітаційних хвиль знайде відсутні компоненти Всесвіту Ілюстрація змішування хвиль і створення нової сигнатури в них. Надано: Ескіага і Сумалакаррегі.

Вчені впевнені, це новий спосіб вивчити Всесвіт і розкрити його останні таємниці.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button