Головна / Всесвіт / У NASA придумали як отримати ракетне паливо з марсіанського ґрунту

У NASA придумали як отримати ракетне паливо з марсіанського ґрунту

Основна проблема, пов’язана з відправкою людей на Марс, — наявність достатнього об’єму палива для зворотної подорожі додому. Команда інженерів з NASA стверджує, що розробила технологію, здатну вирішити цю задачу.

У новій роботі, опублікованій на онлайн-порталі IEEE Spectrum, керівник команди інженерів NASA Курт Лехт розповідає про те, що Космічне агентство зайняте розробкою можливого рішення, яке дозволить майбутнім місіям на Марс — а може, і колоністам — отримувати ракетне паливо з марсіанського ґрунту.

Лехт з командою називають систему In Situ Resource Utilization, або ISRU, але сам інженер воліє назву dust to thrust factory («Фабрика перероблення пилу в тягу»).

Ідея полягає в тому, що ISRU буде видобувати воду з реголіту (так називається незвичайний червоний ґрунт на Марсі, в якому, як вважають вчені, містяться певна кількість води) і за допомогою електролізу розділить її на водень і кисень.


Демонстрація роботи системи ISRU в симуляційній місії / © NASA/YouTube

Потім система з’єднає водень з вуглецем з атмосфери Червоної планети для створення метану, який можна використовувати як ракетне паливо.

NASA планує відправити систему ISRU на Марс до людської місії на планету. Там система буде збирати марсіанський ґрунт разом з роботами, які відправляться туди для його подальшого вивчення. Через кілька років потому до Червоної планеті повинні будуть відправитися люди. Вони пробудуть там якийсь час, а потім використовують паливо, вироблене системою, для польоту назад на Землю.

«Ця технологія якось дозволить нам жити і працювати на Марсі, а потім повернутися на Землю і розповісти свою історію», — пише Лехт.