Всесвіт

Як захистити жителів Землі від наслідків сонячної активності

Спільно з вченими з 14 країн Європейське космічне агентство (ЄКА) розробляє систему попередження, яка здатна захистити жителів планети від наслідків сонячної активності. Програма забезпечення поінформованості про ситуацію в космосі ЄКА (SSA) в даний час проводить вимірювання, прогнози, попередження та експертний аналіз від команд-учасниць системи попередження про космічну погоду.

50f83c1c31814ddf741a226f7698e5b7

Дані грунтуються на спостереженнях Сонця в реальному часі, а також на атмосферних збуреннях Землі. Необроблені дані отримують з великого і зростаючого числа наземних і космічних датчиків і доставляють через мережу експертних центрів обслуговування, створених ЄКА на основі існуючого обладнання в країнах-учасницях. Відповідальний за розвиток даної мережі Алексі Гловер наголосив, що центри об’єднують досвід спостереження космічної погоди і можливості, які існують на національному рівні. Він підкреслив, що такі спостереження цінні не тільки для країн-учасниць, але і для всієї Європи в цілому, оскільки космічна погода зачіпає багато секторів економіки: телекомунікації, телерадіомовлення, буріння, розвідку, навігацію та розподіл електроенергії.

Наприклад, магнітні бурі, викликані спалахами на Сонці і корональними викидами маси, здатні викликати серйозні проблеми з навігацією. Останній великий викид стався в 2012 році, не досягнувши планети, більш дрібні відбуваються часто, надаючи вплив на економічну активність. ЄКА почало прикладати зусилля по створенню системи попередження в 2009 році, щоб мати можливість відстежувати, вивчати та попереджувати про такі космічні погодні явища. Координаційний центр з космічної погоди знаходиться в Брюсселі, в даний час відбувається розширення мережі. Супутник ЄКА Proba-2, що спостерігає за Сонцем, також бере участь у дослідженні, в найближчому майбутньому це будуть і інші інструменти на супутниках, якими оперують партнери ЄКА.

В агентстві відзначають, що розвиток систем прогнозування космічної погоди у Європі користується все більшим успіхом: крім зацікавленості в таких даних уряду і бізнесу, є також перспективи застосування і в інших сферах, наприклад, туристична — багато скандинавських готелів та туроператорів хотіли б мати можливість прогнозувати північні сяйва.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button