Здоров'я

Аналіз сечі передбачить рак за 10 років

Простий аналіз сечі допоможе в діагностиці раку сечового міхура за 10 років до появи симптомів. Він розпізнає генетичні мутації.


Масштабне дослідження показало, що близько 50% жертв раку сечового міхура можна розпізнати за 10 років до появи перших симптомів пухлини. У ньому взяло участь 131 житель Ірану у віці від 40 до 75 років, у 30 з яких рак знайшли через 10 років. Аналіз сечі дозволив розпізнати цю хворобу у 14 з цих 30. З його допомогою визначалися генетичні мутації TERT в ДНК. Їх нерідко зустрічають у пухлинах сечового міхура. Отримані перші підтвердження того, що мутації, які  викликаються TERT – неінвазивні біомаркери для ранньої діагностики раку сечового міхура.

Зараз команда вчених з Університету Тегерана проводить більш масштабне дослідження для підтвердження ефективності знайденої методики. Зазвичай пухлини виникають на оболонці сечового міхура або в м’язовій тканині. Рак більш поширений серед чоловіків, приблизно 50% пацієнтів можуть розраховувати прожити більше 10 років, половина випадків раку передбачена. Його причинами буває куріння і вплив хімічних речовин з пластику і фарби. Класичні симптоми раку – кров у сечі, часті сечовипускання, біль у тазовій області. Лікування включає операції, опромінення, хіміотерапія.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button